ICAEW udělila FFÚ dvěma studijním programům akreditaci na vybrané předměty

Nejvlivnější profesní instituce certifikovaných účetních v Anglii a Walesu (ICAEW- Institute of Chartered Accountants in England and Wales) udělila Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze profesní akreditaci na vybrané vyučované předměty. Výhodou akreditovaných předmětů je záruka obsahové shody a potvrzení, že uchazečům o získání titulu certifikovaného účetního institucí ICAEW jsou předměty absolvované na VŠE uznány tímto institutem bez dalších zkoušek. Maximální počet uznávaných modulů, které ICAEW akredituje je osm, šest ze základní úrovně a dva z vyšší úrovně.

Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze získala pro navazující magisterský studijní program vyučovaný v angličtině MIFA (Finance and Accounting) profesní certifikát u šesti studijních modulů: Accounting, Assurance, Business and Finance, Management Information, Principles of Taxation, Financial Management. Podrobnější informace o certifikovaných předmětech naleznete zde. Bakalářský studijní program Finance a Účetnictví získal akreditaci z důvodu shody ICAEW studijního modulu Accounting s předmětem Účetnictví. Profesní akreditace udělená institucí ICAEW je výsledkem dlouhodobé spolupráce Fakulty financí a účetnictví a ICAEW a přináší výhody především studentům programu MIFA.