Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

9.9.2018 09:00 - 11.9.2018 18:00 - Seznamovací kurz pro 1. ročníky

Hledat
Pokročilé hledání
Fakulta financí a účetnictví získala podruhé akreditaci ACCA

Související stránky

ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), Asociace certifikovaných účetních se sídlem ve Velké Británii, udělila Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze již podruhé akreditaci na vybrané předměty vyučované na této fakultě na období 5 let.

  • ACCA je profesní kvalifikace, jejíž sylabus byl uznán Organizací spojených národů jako základ pro globální kvalifikaci účetních. Profesní kvalifikace ACCA je založena na Mezinárodních standardech účetního výkaznictví a na Mezinárodních auditorských standardech.
  • ACCA kvalifikace slouží jako záruka kvality pro zaměstnavatele a pro finanční profesionály tedy znamená nezanedbatelnou konkurenční výhodu na trhu práce. Výhody plynoucí z udělení akreditace mohou nyní využívat absolventi Fakulty financí a účetnictví, kteří promovali nebo budou promovat v období 2009 - 2018.
  • ACCA kvalifikace je rozdělena do dvou úrovní a celkem je potřeba složit 14 zkoušek. Část Fundamentals se skládá z 9 zkoušek, ze kterých mohou absolventi akreditovaných programů získat výjimky.

Fakulta financí a účetnictví získala u některých oborů výjimku až z 5 zkoušek. Maximálně je možné získat 9 výjimek z první úrovně. V části Professional se výjimky neudělují a je tedy nutné složit celkem 5 zkoušek.