VŠE si polepšila v žebříčku Financial Times

Financial Times každoročně vydávají žebříček nejlepších evropských ekonomických škol „FT European Business Schools Ranking„. Vysoká škola ekonomická v Praze si v letošním roce výrazně polepšila a postoupila na výborné 60. místo, což je její dosud nejlepší výsledek v tomto prestižním hodnocení. Loni zaujala 86. místo a v hodnocení za rok 2016 byla ještě o dvě příčky níže.

VŠE není typickou univerzitou, je monotematicky zaměřená, a proto usiluje o zařazení do žebříčků, které hodnotí srovnatelné školy, tzn. business schools. V době, kdy vysokoškolské vzdělání nabízejí tisíce vysokých škol, jsou žebříčky důležité pro orientaci zájemců o studium. Proto máme z hodnocení Financial Times radost. Stejně jako například z hodnocení Eduniversal 2018, kdy VŠE získala v regionu východní Evropy první místo,“ vysvětluje rektorka VŠE prof. Hana Machková.

Žádná jiná česká ekonomická škola, či fakulta v žebříčku nefiguruje.

1. První příčku stejně jako loni získala London Business School,
  2. Druhou HEC Paris,
  3. Třetí Insead a
  4. Čtvrtou nejlepší univerzitou v Evropě je University of St. Gallen.

Úplný žebříček na stránkách Financial Times: European Business School Rankings 2018

Zpráva Financial Times o zveřejnění žebříčku

VŠE si polepšila v žebříčku Financial Times