14.5.2018 - 22.6.2018 - Zkouškové období

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

Týden třídění odpadu na VŠE

Tyden_trideni_programV týdnu od 19. do 23. října se na VŠE uskuteční akce v rámci Týdne třídění odpadu. Mimo jiné vystoupí v RB 101 od 19.30 Miroslav Zámečník, člen NERVu a odborník na environmentální ekonomii. Přednášet bude na téma Green Economy.

Další doprovodnou akcí bude výstava zahrnující speciální výukové modely k tématu recyklace (od pondělí do středy před RB 101). K dispozici vám bude také profesionální lektor, přijdťe se zeptat na vše, co vás zajímá! Na stánku bude také zdarma k dostání speciální vydání Studentského listu, věnující se tématu.

Ve středu se na panelové diskuzi s podnikateli představí mimo jiné firmy OP Tiger a Evergreen boutique, které kladou důraz na ekologicky šetrné výrobní postupy. Setkání se uskuteční v 19.30 v RB 212 a nebude chybět ani módní přehlídka ekologicky šetrných modelů.

Film HOME světoznámého fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, jehož výstava fotografií nazvaná Země krásná neznámá se uskutečnila i v Praze, bude promítán ve čtvrtek od 19.30 v Likešově aule. Film výjimečný svým pojetím, zpracováním i posláním si klade za cíl oslovit co největší množství obyvatel Země a přimět je si uvědomit, jaký dopad má naše jednání na naši planetu.

Studenti a zaměstnanci VŠE také mají jedinečnou příležitost zúčastnit se bezplatné exkurze do jedné ze tří „spaloven“ odpadu svého druhu v České republice -– Zařízení na energetické využití odpadu v Praze - Malešicích. Termín prohlídky, na níž je obvykle nutné zapsat se do pořadníku a je zpoplatněná, je 20. listopadu a 23. listopadu. Zájemci se mohou přihlásit na info@oikos-praha.org.

Cílem projektu Týden třídění odpadu je upozornit studenty a zaměstnance VŠE na to, že škola s novým semestrem pořídila celkem sto čtyři nových košů na tříděný a komunální odpad. Za spolupráce oikos Praha, Studentského listu a VŠE byly připraveny akce, které by měly přispět k rozšíření povědomí o této novince a zároveň poutavým způsobem provést osvětu na toto téma.

Všechny akce jsou volně přístupné všem zájemcům, které tímto srdečně zveme!

Více informací na www.ilist.cz a www.oikos-praha.org, Lenka Havlíčková (lenka.havlickova@ilist.cz), Kateřina Krpatová (katerina@oikos-praha.com).