Oslava 20 let NÚR v Senátu PČR

2019

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 se uskutečnilo v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky slavnostní setkání při příležitosti 20. výročí založení Národní účetní rady, které bylo připraveno ve spolupráci všech členů NÚR s výborem pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR, pod záštitou jeho předsedy senátora Ing. Vladislava Vilímce.

Setkání se zúčastnila řada významných hostů a osobností, mezi kterými byl i předseda vlády ČR.

Postupně během oficiální části setkání krátce vystoupili:

1. Digitalizaci daní i efektivní správu státních financí zmínil jako jasný plán premiér Andrej Babiš.
  2. Za Senát pak zdůraznil předseda Výboru pro hospodářství Vladislav Vilímec, že Senát není jen automatem na schvalování zákonů, ale zodpovědně každý návrh projednává a často se k němu i kriticky vyjadřuje.
  3. Náměstek ministryně financí, Tomáš Vyhnánek, vítá otevřenou diskusi s odbornou veřejností, současně uvedl, že stát je ve složité pozici, kdy se volá po legislativním klidu a z druhé strany musí legislativa pružně reagovat na změny v podnikatelském prostředí, například digitální a sdílenou ekonomiku a podobně.
  4. Prezidentky Komory daňových poradců, Komory auditorů, Svazu účetních a děkan fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické shrnuli činnost Národní účetní rady a vzájemnou spolupráci na této platformě včetně úlohy vydávání účetních interpretací, které pomáhají v aplikaci českých účetních předpisů v praxi.

Na závěr setkání vystoupila skvělá klavíristka Andrea Mottlová, která podtrhla slavností charakter setkání a po jejím vystoupení následoval raut pro všechny účastníky setkání.

NÚRNárodní účetní rada je nezávislá odborná instituce k podpoře odborné způsobilosti a profesní etiky při rozvoji účetních profesí a v oblasti metodiky účetnictví a financování, jejímiž členy jsou: Komora auditorů ČR, Komora daňových poradců ČR, Svaz účetních ČR a VŠE v Praze zastoupená Fakultou financí a účetnictví.

• Webové stránky Národní účetní rady

•