Kariérní mentoring

Kariérní mentoring je výjimečná příležitost pro profesní i osobnostní rozvoj. Jde o rovnocenný vztah mezi mentorem (zkušeným odborníkem z praxe) a studentem (mentee), kde se obě strany navzájem obohacují. Fakulta studentům vyšších ročníků nabízí zprostředkování kontaktů na mentory z kvalitních firem a institucí v rámci projektu Kariérní mentoring FFÚ.

Hlavní cíle

  • Osobnostní rozvoj mentee
  • Posílení schopnosti dlouhodobého plánování kariéry a jejího sladění s osobním životem
  • Navázání kontaktu se zkušenými profesionály
  • Pozitivní zpětná vazba směrem k mentorům

Mentoři

V roce 2022 vytváříme skupinu expertů, kteří mají o mentoring pro studenty FFÚ zájem. V prvním roce předpokládáme výběr 10-20 studentů, v případě zájmu kapacitu pro další roky navýšíme.

Typický mentor má delší dobu praxe, je zaměřen zejména (ale ne výlučně) na problematiku financí či účetnictví a pracuje v renomované firmě nebo dosáhl podnikatelských úspěchů samostatně.

Mentee

Typický mentee je student třetího a vyššího ročníku na FFÚ, který je komunikativní, rád zkouší nové věci, a chce se rozvíjet. Chce zjistit u zkušených kolegů, jak si nastartovat kariéru a kudy naopak cesta nevede.

Co je třeba udělat?

  1. Napiš motivační dopis na max. jednu stranu (stručně o sobě, proč máš zájem o mentoring, o jakou oblast máš zájem, v čem budeš zajímavý(á) pro mentora ty) a vlož do něj svoje foto.
  2. Vyplň zde do 12. 6. 2022 dotazník pro pilotní běh mentoringu a nahraj motivační dopis.
  3. Počkej do konce června 2022, kdy ti pošleme kontakt na tvého mentora.
  4. Domluv si s mentorem alespoň tři schůzky během července – listopadu 2022.
  5. V prosinci získáš certifikát o úspěšném zapojení do karierního mentoringu FFÚ.

Chceš vědět další podrobnosti? Zeptej se Jany Kocourkové  kocj09@vse.cz.