7. ročník mezinárodní vědecké konference SCHOLA NOVA, QUO VADIS?

2. prosince
2022

Katedra didaktiky ekonomických předmětů FFÚ VŠE v Praze bude pořádat v prosinci 2022 ve spolupráci s Vysokou školou mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o.p.s., a Katedrou pedagogiky NHF EU v Bratislave 7. ročník mezinárodní vědecké elektronické konference „Schola nova, quo vadis?“.

Konference je realizována v rámci interního grantového projektu Problematika distančního vzdělávání v kontextu středoškolského odborného vzdělávání IG IG103012.

Druhá dekáda 21. století je poznamenána střídajícími se krizemi a s nimi spojenými riziky epidemiologickými, bezpečnostními, ekonomickými, energetickými, které mají četné dopady do všech sfér společenského dění, vzdělávání nevyjímaje. Sotva se školství vyrovnalo s nuceným přechodem na distanční formy výuky v důsledku pandemie covid-19 a přešlo do standardního režimu vzdělávání, tak přicházejí další znepokojivé problémy, projevující se uprchlickými vlnami a problémy s financováním provozu škol v důsledku inflace, zejména prudkého růstu cen energií.

Z toho důvodu jsme se rozhodli konferenci zaměřit právě na aktuální téma „Vzdělávání v epoše krizí“ s cílem podělit se navzájem o své poznatky a zkušenosti.

Účast na konferenci je zdarma. Konference je možné se aktivně zúčastnit zasláním příspěvku.

Termín e-konference: 2. prosinec od 9:00 – 12:00, MS Teams

Kód týmu: in4fglx

Termín pro zaslání příspěvku a registrace: 2. prosince 2022

Zasláním příspěvku se zároveň registrujete na konferenci.

Pozvánka na konferenci

7. ročník mezinárodní vědecké konference SCHOLA NOVA, QUO VADIS?