Proběhl 5. ročník International Week

Ve dnech od 18. do 21. ledna 2021 proběhl úspěšně již pátý ročník International Weeku, které spolupořádají Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze. Obě fakulty pozvaly celkem šest hostujících profesorů z různých zemí a partnerských univerzit, přičemž každý z daných vyučujících vedl jeden intenzivní kurz za v rozsahu 3 ECTS. Registrace do kurzů byla otevřena všem studentům VŠE v Praze a veškerá výuka v rámci International Weeku probíhala v angličtině.

Pátý ročník International Weeku byl ve čtvrtek 21. ledna 2021 zakončen tradičním International Day, kdy si každý z vyučujících připravil pro studenty krátkou shrnující prezentaci o tématu svého kurzu, aby měli přehled i o ostatních kurzech, které neabsolvovali.

Letošní ročník proběhl vzhledem k epidemické situaci on-line prostřednictvím MS Teams a Zoomu. Přesto, že to bylo pro mnohé hostující vyučující technickou výzvou, protože online výuka probíhá na zahraničních univerzitách velmi rozdílně a prostřednictvím různých nástrojů, tak se organizátorům i tak podařilo udržet vysokou úroveň výuky všech kurů v rámci International Weeku i celé akce, jako takové.

5. ročník International Weeku v číslech:

• 5. ročník
  • 2 fakulty
  • 6 hostujících učitelů
  • 177 studentů
  • 6 předmětů
  • 36 odučených ECTS kreditů, tj.
  • 3186 studentokreditů