Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s COVID-19

27. května
2020

Ve středu 27. května 2020 Vás co nejsrdečněji zveme na online přednášku v rámci projektu Absolventské středy na téma „Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s COVID-19“, na které vystoupí pan Ing. Jan Molín, Ph.D. (absolvent VŠE, zástupce vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu, předseda etické komise Komory certifikovaných účetních, daňový poradce a komisař Komory daňových poradců ČR).

 

Obsahem přednášky bude stručné představení jednotlivých opatření zejména v oblasti daní, která souvisejí pandemií koronaviru, jako jsou například:

  • plošné prominutí některých sankcí (například za pozdní podání přiznání k daním z příjmů),
  • opatření v oblasti DPH,
  • opatření v oblasti daně z nabytí nemovitých věcí,
  • pozastavení EET a
  • kompenzační bonus pro podnikatele.

Více o projektu Absolventské středy.


Ing. Jan Molín, Ph.D. zástupce vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu, předseda etické komise Komory certifikovaných účetních, daňový poradce a komisař Komory daňových poradců ČR, působí na katedře finančního účetnictví a auditingu FFÚ devátým rokem. Od roku 2014 je zástupcem vedoucího katedry a zasedá také v Akademickém senátu FFÚ. Na VŠE vyučuje např. předměty: Účetnictví I, Accountant in Business a Účetnictví a daně individuálního podnikatele. Je spoluautorem publikace Vnější a vnitřní kontrola z pohledu managementu a Protiprávní jednání z pohledu profesní odpovědnosti auditorů, daňových poradců a účetních. Za obě publikace získal ocenění Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze. Spolupracuje s praxí, je daňovým poradcem a angažuje se v činnosti a řízení profesních organizacích. Je například předsedou etické komise Komory certifikovaných účetních či zkušebním komisařem Komory daňových poradců ČR. V únoru 2020 obdržel z rukou rektorky VŠE v Praze ocenění „Pedagog roku 2019 Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze“.

Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s COVID-19