Během rektorského dne FFÚ pořádala šachový turnaj

Ve středu 26. dubna 2023 pořádala FFÚ při příležitosti rektorského dne tradiční šachový turnaj studentů a zaměstnanců VŠE.

Zúčastnilo se 24 hráčů ze všech pražských fakult. Zastoupeni byli jak extraligoví hráči, tak šachisté z opačného konce výkonostního spektra. Hrálo se 15 kol tempem 3 minuty + 2 vteřiny na tah. Turnaje se účastnilo i několik titulovaných hráčů, mezi kterými byl mezinárodní mistr i čtyři mistři FIDE.O první dvě místa již od začátku soupeřili český reprezentant Richard Mládek (14,5 bodu z 15) a loňský vítěz Martin Hollan (14 bodů). Souboj rozhodlo jejich střetnutí ve 4. kole, ve které byl úspěšnější prvně jmenovaný. Na třetím místě se umístil další extraligový hráč Jan Vykouk (12 bodů). Nejlepším hráčem z FFÚ byl po výborném výkonu Václav Kotál na 6. místě (9,5 bodu).

Kompletní výsledky turnaje jsou k dispozici zde.