Děkan Mejzlík v podcastu Libora Vaška

Hostem 26 epizody podcastů Libora Vaška s názvem Pro(fi) účetní byl děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze Ladislav Mejzlík.

Záznam rozhovoru si můžete pustit na:

Vášeň pro účetnictví a technologie se u něj probudila již v útlém dětství a později během studií se k ní přidalo poznání, že jej baví učit. Ani jedno jej neopustilo dodnes a svým působením ovlivnil nejednu profesní cestu. Po absolvování VŠE v Praze v roce 1984 začal pracovat na katedře účetnictví, kterou později, již jako katedru finančního účetnictví a auditingu též vedl. Letos v březnu uplyne jeho osmileté působení ve funkci děkana Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze, a tak jsme s Ladislavem Mejzlíkem v další epizodě podcastu Pro(fi) účetní probrali nejen, jak to celé začalo, co jej v jeho profesní cestě ovlivnilo a kde sám vidí zlomové momenty, ale též jeho pohled na výuku účetnictví, působnost FFÚ v Národní účetní radě a jak vidí technologický vývoj zpracování účetnictví od roku 1998, kdy rozběhl kurz „Využití počítačů v účetnictví“. Stranou nezůstala ani jeho role auditora a působení na Komoře auditorů ČR.

Poslechněte si na Spotify také další epizody ze série podcastů Libora Vaška Pro(fi) účetní.

Děkan Mejzlík v podcastu Libora Vaška