Férová a bezpečná FFÚ

Snažíme se, aby se studenti i zaměstnanci na fakultě setkávali v bezpečném prostředí a navzájem se respektovali. Podporujeme začleňování cizojazyčných studentů (jazykové kurzy pro prváky, studentské kluby) a poskytujeme konzultace (proděkani, studentská tajemnice) všem, kdo to potřebují. Na FFÚ podporujeme diverzitu názorů a osobností.

Férové jednání ve vztahu ke studentům i mezi nimi navzájem je jedním ze základních principů fungování fakulty. Stojíme za stejnými právy pro všechny. Snažíme se o transparentní hodnocení v předmětech i u státních zkoušek, o přátelský a kolegiální přístup. Učitelé jsou studentům k dispozici ve svých konzultačních hodinách a pomáhají jim se studijním pokrokem, reagují na jejich podněty ve studentských anketách. Zároveň očekáváme korektní a čestné chování studentů.

Naším cílem je vzájemný respekt a hrdost na sebe samé i na naši fakultu!

Jakékoliv neetické, obtěžující či neuctivé chování je postihováno a kdokoliv, kdo se s tímto jevem setká, se může obrátit na děkana, proděkana pro studium nebo studentskou tajemnici. Všechny podněty jsou řešeny maximálně diskrétně a efektivně.

Sociální bezpečí na českých vysokých školách

Férová a bezpečná FFÚ