FFÚ hostila Asociaci děkanů ekonomických fakult

V minulém týdnu proběhlo na VŠE 3. zasedání Asociace děkanů ekonomických fakult, hostitelem této akce byla Fakulta financí a účetnictví.

V rámci programu byla řešena klíčová témata fungování a rozvoje ekonomických fakult VVŠ v ČR. Jednání se zúčastnilo i několik hostů.

Rektor VŠE doc. Ing. Petr Dvořák, Ph.D. se ve svém příspěvku věnoval problematice postavení ekonomických fakult a aktuálních ekonomických záležitostí vysokého školství. Další přednášky se zhostil doc. Ing. Daniel Münich, Ph.D., který prezentoval vize České společnosti ekonomické ve vazbě na moderní trendy v oblasti vzdělávání a ekonomického výzkumu. V neposlední řadě se jednání zúčastnil Ing. Petr Očko, Ph.D., náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace, jehož příspěvek byl zaměřen na aktuální vývoj v evropské digitální ekonomice.