FFÚ oslavila akreditaci ACCA

2019

Ve středu 10. dubna 2019 Fakulta financí a účetnictví uspořádala oslavu u příležitosti opětovného získání akreditace Asociací certifikovaných účetních (ACCA – The Association of Chartered Certified Accountants) v posluchárně Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze. Fakulta financí a účetnictví získala již potřetí akreditaci na vybrané předměty vyučované na této fakultě na dalších 5 let, na období 2019 – 2023. Tento slavnostní večer byl spolupořádán studentským Klubem přátel účetnictví.

V úvodu večera vystoupil děkan FFÚ doc. Ladislav Mejzlík a proděkanka pro zahraniční vztahy doc. Zárybnická Žárová, kteří byli iniciátory ACCA akreditace na FFÚ. Zdůraznili význam akreditace profesní instituce ACCA včetně výhod plynoucí z akreditace pro kariéru studentů a seznámili posluchače s průběhem procesu akreditace ACCA. Hlavními řečníky oslavného večera byla paní Ing. Viera Kučerová, ředitelka ACCA pro oblast Česká republika, Slovensko, Maďarsko, a dále představitelé zaměstnavatelů a zároveň členů  ACCA. O své kariérní příběhy se přišel podělit pan Tomáš Paulík z INEXAD s.r.o. a pan Jiří Sauer z Deloitte. Jako nedávní absolventi ACCA vzdělávacího procesu se nejen podělili o své životní příběhy a zkušenosti s využitím ACCA v pracovním životě, ale rovněž z procesu získání profesního titulu udíleného ACCA. V další části večera zástupce ACCA, manažer vzdělávání ACCA, pan Kopecký, představil program Accelerate, kterým ACCA motivuje studenty magisterského programu „Účetnictví a finanční řízení podniku“ ke skládání zkoušek profesního vzdělávání ACCA. Večer byl zakončen znalostním kvízem o ceny.

FFÚ oslavila akreditaci ACCA