FFÚ se zlepšila v QS World University Rankings by Subject 2021

Vysoká škola ekonomická v Praze dlouhodobě boduje v prestižním mezinárodním žebříčku vysokých škol QS World University Rankings by Subject britské společnosti Quacquarelli Symonds  a to ve dvou oborech v rámci oblasti vzdělávání „Společenské vědy a management (Social Science and Management)“, ve kterých se pro rok 2021 umístila:

  • Účetnictví a finance na 201.-250. místě (loni 251.-300. místo) a v oboru
  • Ekonomie a ekonometrie na 250.-300. místě (loni 201.-250. místo).

Cílem žebříčku je zprostředkovat zájemcům o studium informaci, které vysoké školy patří ke špičkám v jednotlivých oborech. Mezinárodní žebříček QS World University Rankings by Subject 2021 hodnotil celkem:

  • 1 453 vysokých škol po celém světě v celkem
  • 51 oborech spadajících pod
  • 5 velkých oblastí vzdělávání.

Žebříček se zaměřuje především na reputaci oborů pěstovaných na univerzitách mezi akademickými pracovníky (Academic Reputation) a zaměstnavateli (Employer Reputation), dále na kvalitu výsledků vědecké práce, která je měřena prostřednictvím průměrného citačního ohlasu na jednu publikaci (Citation per Paper) a H-indexu. Ten měří produktivitu i dopad prací publikovaných vědci. Pro hodnocení vědeckého výkonu je využívána databáze Scopus. Hodnocení respektuje specifika jednotlivých oborů a váha kritérií se liší. V oboru Účetnictví a finance je například zcela zásadní dobré jméno mezi odbornou veřejností a „reputační“ kritéria mají váhu 80 %, v oboru Ekonomie a ekonometrie je větší důraz kladen na vědecko-výzkumnou činnost. Váha „reputace“ je v případě Ekonomie a ekonometrie 60 % a 40 % hodnocení představuje publikační výkon.

Celý žebříček pro obor Accounting & Finance za rok 2021 naleznete přímo na stránkách QS.

FFÚ se zlepšila v QS World University Rankings by Subject 2021