Financial Times opět zlepšil VŠE ranking o pět míst

Financial Times dnes zveřejnily výsledky hodnocení European Business Schools Ranking 2020. První tři místa získaly francouzská HEC Paris, britská London Business School a francouzská INSEAD. V žebříčku, kde jsou zveřejněny výsledky 90 nejlepších evropských škol, se Vysoká škola ekonomická v Praze umístila na 50. místě, polepšila si oproti roku 2019 o 5 míst a je na 2. místě z hlediska umístění ve střední a východní Evropě.

Hodnocení FT vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními čtyřmi hodnocenými částmi jsou programy MBA, programy celoživotního vzdělávání (Executive Education), navazující magisterské programy v oblasti managementu a kvalita pedagogického sboru (podíl učitelů s titulem Ph.D., počet zahraničních pedagogů a zastoupení žen). K výbornému umístění pomohlo VŠE zejména 18. místo v hodnocení manažerských navazujících magisterských programů zastoupených Fakultou podnikohospodářskou.

• V letošním hodnocení dominují tradičně francouzské (celkem 22) a britské vysoké školy (19).
  • Ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny pouze Česká republika (VŠE, pod novým názvem Prague University of Economics and Business), Polsko (Kozminski University, 45. místo), Rusko (St. Petersburg University, 51. místo a IBS-Moscow Ranepa, 58. místo) a Slovinsko (University of Ljubljana, 82. místo).
  • Překvapivě z hodnocení vypadly tradiční konkurenti VŠE, tj. maďarská Corvinus University a polská Warsaw School of Economics.