Inaugurace nového děkana FFÚ

Prof. Ing. Petr Musílek, Ph.D. byl v pátek 8. 4. 2022 slavnostně uveden do funkce děkana Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze.

Akademický senát Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze zvolil v pátek 25. února 2022 nového děkana fakulty. Do funkce byl na čtyřleté funkční období jmenován prof. Ing. Petr Musílek, Ph.D. s účinností od 1. dubna 2022 do 31. března 2026.

Rektor VŠE v Praze doc. Ing. Petr Dvořák, Ph.D. přivítal prof. Ing. Petra Musílka, Ph.D. ve funkci děkana FFÚ a popřál mu mnoho dalších úspěchů.

Na slavnostní inauguraci nový děkan FFÚ prof. Ing. Petr Musílek, Ph. D. přednesl krátký projev, ve kterém zdůraznil, že si je vědom, že Fakulta financí a účetnictví je v českém vysokoškolském ekonomickém prostředí uznávána a respektována. Ve svém projevu dále řekl, že jeho prioritou je zkvalitnit výuku, diferencovaný přístup k výzkumu a k jeho publikování, posilování moderního řízení fakulty a její propagace a v neposlední řadě internacionalizace, která by měla směřovat do všech agend podle potřeb a možností výuky a výzkumu.

Prof. Petr Musílek patří k odborníkům v oblasti kapitálových trhů, investičního bankovnictví a finanční regulace. Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Finance, kde následně získal docenturu a profesuru. Od roku 1990 působí na Katedře bankovnictví a pojišťovnictví Fakulty financí a účetnictví VŠE, kde mezi lety 2000–2003 a 2006–2014 zastával funkci proděkana pro vědu a doktorské studium. Od dubna 2014 do března 2022 byl prorektorem pro vědu a výzkum VŠE v Praze. V roce 2019 byl jmenován členem prezídia Rady pro veřejný dohled nad auditem. V minulosti byl členem oborové komise GA ČR pro společenské vědy, členem prezídia Komise pro cenné papíry a členem rozkladové komise České národní banky. V současnosti je členem vědeckého grémia České bankovní asociace, členem vědecké rady VŠE v Praze a Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze a také členem výkonných rad časopisů Politická ekonomie a Prague Economic Papers.

Inaugurace nového děkana FFÚ