Online přijímací testy do bakalářského studia na FFÚ 2020

V letošním roce Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze vzhledem k pandemii COVID-19 prominula výjimečně části studentů přijímací test a přijala je ke studiu na základě jejich vynikajícího studijního prospěchu z matematiky a angličtiny na střední škole.

Zbývající část uchazečů, kterou můžeme ke studiu přijmout, bude přijata na základě výsledků z online přijímacího testu z matematiky a angličtiny, který se bude konat v pondělí 22. června 2020. Intenzivně pracujeme na tom, abychom připravili pro skládání online přijímacích testů co nejlepší technické i organizační podmínky, a proto jsme rozeslali e-mailem s předstihem informace, které jsou důležité pro úspěšné zvládnutí online testu.

Pro informaci zveřejňujeme základní předpoklady i zde:

1. Každý uchazeč obdržel e-mail automaticky vygenerovaný naším Studijním informačním systémem (InSIS), který obsahuje individuální osobní dvacetimístný kód nezbytný pro přihlášení do online testu. Prosíme Vás, abyste si kód dobře uchovali (uložili) tak, abyste jej měli po ruce, až budete v pondělí 22. června 2020 zahajovat psaní testu.
  2. Uchazeči budou pro psaní online testu rozděleni do malých online skupin, o které se budou starat vždy dva naši učitelé, kteří poskytnou ještě před zahájením testu všechny potřebné informace a budou dohlížet po celou dobu na regulérní průběh testu.
  3. Pro přihlášení se do videokonference je nezbytné, aby uchazeč měl zřízen účet u Google (Gmail). Pokud dosud Google účet nemáte, nebo jej běžně nepoužíváte, žádáme Vás, abyste si jej s předstihem zřídili nebo vyzkoušeli, abyste neměli problémy s přihlášením až v době konání testu. Nový účet Google si jednoduše zřídíte na následujícím odkazu: zřízení účtu Google
  4. Dále je nezbytné, aby Váš počítač (ne mobilní telefon) byl vybaven webovou kamerou, mikrofonem a reproduktory (sluchátky) a abyste byli po celou dobu testu připojeni k internetu z místa (místnosti), kde budete mít klid pro psaní testu a nebudete rušeni.
Další podrobnější informace budou rozesílány e-mailem, a proto Vás prosíme, abyste sledovali jak svou e-mailovou schránku, tak i tyto webové stránky. V případě jakýchkoliv nejasností nebo dotazů nás kontaktujte prostřednictvím e-mailové adresy prijimacky.FFÚ@vse.cz nebo některou z našich studijních referentek
Online přijímací testy do bakalářského studia na FFÚ 2020