Oznámení o zrušení promocí 7. září 2020

Vážené absolventky a absolventi,

na pondělí 7. září 2020 byly naplánovány na naší fakultě slavnostní promoce absolventů bakalářských a magisterských studijních programů, které byly již jednou odloženy z doby jarního nouzového stavu z důvodu pandemie koronaviru a kterých by se mělo v pěti kolech (od 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 hodin) zúčastnit více než 2 tisíce osob (absolventů, jejich rodinných příslušníků, hostů, funkcionářů a pracovníků fakulty).

Vzhledem k aktuálnímu vývoji šíření koronaviru a uvedené koncentraci velkého počtu osob po delší dobu v jednom uzavřeném prostoru nejsme schopni omezit riziko nákazy v průběhu promocí na přijatelnou míru, a proto jsme se po pečlivém zvážení všech pro a proti a po projednání na dnešním krizovém štábu rektorky a děkanů fakult rozhodli promoce na naší fakultě zrušit.

Toto těžké rozhodnutí nás netěší a činíme jej s vědomím, že jste si předání diplomu chtěli užít se svými blízkými formou tradičního slavnostního ceremoniálu, na který jste se připravovali. Při nelehkém rozhodování o konání promoce jsme však dali přednost ochraně zdraví jak vašeho a vašich blízkých, tak i naší povinnosti neohrozit řádné zahájení výuky v plánovaném termínu zimního semestru. Věříme, že naše rozhodnutí pochopíte a omlouváme se vám za nepříjemnosti, které vám zrušení promoce případně přinese.

Vzhledem k tomu, že za dané situace nemá další odkládání termínu konání promoce smysl, prosíme Vás, abyste si svůj diplom vyzvedli osobně v úředních hodinách našeho studijního oddělení nebo požádali studijní oddělení fakulty o jeho zaslání na adresu, kterou sdělíte. Osobní vyzvednutí diplomu je možné od pondělí 7. září 2020.
Oznámení o zrušení promocí 7. září 2020