Pedagog roku 2019 Fakulty financí a účetnictví

27. února
2020

Rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze prof Hana Machková poprvé ocenila nejoblíbenější pedagogy všech fakult VŠE Za Fakultu financí a účetnictví byl pedagogem roku 2019 vyhlášen Ing. Jan Molín, Ph.D., který získal nejvíce hlasů studentů, kteří navštěvovali jeho předměty v minulém semestru.

Anketa běžela do 21. 2. 2020, její vyhlášení proběhlo během akademického pléna 27. 2. 2020. Alespoň jeden hlas od studentů získalo 477 pedagogů. Ocenění Pedagog roku bude rektorka VŠE pravidelně udělovat vždy počátkem kalendářního roku na základě názoru studentů vyjádřených formou anonymního anketního hlasování. Celkem se na VŠE zúčastnilo ankety o nejlepšího pedagoga téměř 2 tis. studentů, za což i naše fakulta všem děkuje a všem oceněným gratulujeme!

Ing. Jan Molín, Ph.D. působí na Katedře finančního účetnictví a auditingu FFÚ devátým rokem. Od roku 2014 je zástupcem vedoucího katedry a zasedá také v Akademickém senátu FFÚ. Na VŠE vyučuje např. Účetnictví I, Accountant in Business, Účetnictví a daně individuálního podnikatele. Je spoluautorem publikace Vnější a vnitřní kontrola z pohledu managementu a Protiprávní jednání z pohledu profesní odpovědnosti auditorů, daňových poradců a účetních. Za obě publikace získal ocenění fakulty. Spolupracuje s praxí, je daňovým poradcem a angažuje se v činnosti a řízení profesních organizacích. Je například předsedou etické komise Komory certifikovaných účetních či zkušebním komisařem Komory daňových poradců ČR.

Pedagog roku 2019 Fakulty financí a účetnictví