Prof. Jana Fibírová rytířkou Řádu akademických palem

26. února
2019

Prof. Ing. Jana Fibírová, CSc. působí na katedře manažerského účetnictví Fakulty financí a účetnictví a od roku 1991 také na Francouzsko-českém institutu řízení (IFTG) při VŠE v Praze. Vysoké francouzské státní vyznamenání „Chevalier dans l´Ordre des Palmes Académiques“ jí dne 26. února 2019 předal kulturní rada pan Luc Lévy v Bukvojském paláci.

Francie je jednou z mála zemí světa, která uděluje státní vyznamenání za aktivity v pedagogické oblasti. Řád akademických palem založil v roce 1808 Napoleon Bonaparte jako výraz uznání významu vzdělání pro společnost. Dnes je Řád akademických palem udělován francouzským premiérem na návrh ministra školství.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnila řada významných osobností, například děkan partnerské vysoké školy iaelyon School of Management pan Christian Varinard, proděkan pro mezinárodní vztahy Anass Nidam, ředitel programu MBA Master Management et Administration des Entreprises Michel Wissler, zástupci vedení VŠE v čele s rektorkou Hanou Machkovou, děkan Fakulty financí a účetnictví  Ladislav Mejzlík i zástupci diplomatického sboru.

Paní profesorce Fibírové srdečně blahopřejeme!!!