Reprezentanti FFÚ na Evropském poháru univerzit v silovém trojboji

Ve dnech 1. – 3. března 2024 se ve francouzském městě Nancy uskutečnil Evropský pohár univerzit v klasickém silovém trojboji. Mezi 25 vyslanými reprezentanty Českým svazem silového trojboje nechyběli ani Honza Zábranský a Sára Johanovská, kteří skvěle reprezentovali FFÚ.

Honza soutěžil ve váhové kategorii mužů 74 kg a vybojoval bronzovou medaili za disciplínu mrtvý tah a nebyl daleko od medaile zlaté. S výkony 205 kg na dřep 120 kg na benčpres a 250 kg na mrtvý tah, tedy s součtem 575 kg se umístil v celkovém pořadí na 5. místě.

Sára závodila v kategorii žen do 69 kg. S výkony 130 kg na dřep 70 kg na benčpres a 155 kg na mrtvý tah, celkem tedy nazvedala 355 kg a umístila se také na 5. místě.

Děkujeme oběma sportovcům za skvělou reprezentaci FFÚ a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Reprezentanti FFÚ na Evropském poháru univerzit v silovém trojboji
  • Autor: FFÚ