Student FFÚ David Schweiner je mistrem světa v plážovém volejbale!

16. října
2023

Studentovi FFÚ Davidu Schweinerovi se podařil historický úspěch, když spolu se svým spoluhráčem Ondřejem Perušičem vyhrál mistrovství světa v plážovém volejbale!

Volejbalisté v zaplněném stadionu v mexické Tlaxcale vybojovali zlatou medaili nad švédským duem Ahman a Hellvig, které porazili 2:1 na sety (21:15, 17:21, 15:13). Jedná se o historicky první české vítězství na mistrovství světa v plážovém volejbale, dosud nejlepší výsledek bylo třetí místo Celbové a Dosoudilové z Klagenfurtu z roku 2001. Schweiner s Perušičem si tak výrazně vylepšili své dosavadní maximum z MS, kde se do letošního roku umístili nejlépe sedmnáctí.

Ve čtvrtfinále české dou porazilo světové jedničky a obhájce titulu A. Mola a Ch. Söruma z Norska, v sobotním semifinále zvítězili nad americkou dvojicí T. Crabb a T. Brunner.

Díky vítězství na MS má student magisterského programu Zdanění a daňová politika a jeho spoluhráč zaručené místo na olympijských hrách v Paříži 2024! Oběma sportovcům posíláme velkou gratulaci!

Přečtěte si, jak o úspěchu informovala vybraná česká i zahraniční média:

Česká televize: Sen se stal skutečností. Perušič se Schweinerem jsou mistry světa
Sport.cz: Fantastičtí Češi! Perušič a Schweiner slaví titul mistrů světa
Aktuálně.cz: Česká plážová pohádka. Perušič a Schweiner jsou senzačními mistry světa
iRozhlas.cz: Zlatí Perušič a Schweiner. Čeští beachvolejbalisté ovládli mistrovství světa a mají ‚letenky‘ na olympiádu
Volleyballworld.com: Perusic and Schweiner take Czechia to the top of the world

Zdroj fotografie: Volleyballworld.com
David Schweiner je na fotografii vlevo

Student FFÚ David Schweiner je mistrem světa v plážovém volejbale!