Studenti FFÚ na Evropských Univerzitních hrách

Od 12. do 24. července 2024 se v maďarských městech Debrecín a Miškolc konaly Evropské Univerzitní hry 2024. Této akce se zúčastnilo přes 4500 sportovců z celé Evropy, kteří soutěžili v 17 různých sportech. Této prestižní sportovní akce, na kterou jsou nominovány pouze neúspěšnější celky a sportovci z jednotlivých zemí, se zúčastnil také futsalový tým VŠE díky vítězství v Univerzitní futsalové lize 2023. Za FFÚ se futsalového turnaje zúčastnilo 5 studentů: Ondřej Kadla, Marek Pokorný, David Pago, Arsen Fuley a Daniel Ircing.

Mužského futsalového turnaje se zúčastnilo 18 týmů, které byly rozděleny do 4 základních skupin. V základní skupině tým z VŠE sehrál tři zápasy, přičemž první zápas s Norwegian University of Science and Technology z Göteborgu vyhrál 5:4, následně prohrál 4:5 s University of Reims Champagne Ardenne a poslední zápas ve skupině s domácí University of Debrecen vyhrál 2:1. Ze skupiny tým VŠE postoupil do vyřazovacích částí z prvního místa. Ve čtvrtfinále se náš tým utkal s portugalským mistrem z University of Maia, se kterým prohrál 2:12 a tento výsledek tým poslal do bojů o páté místo. Následující zápas tým sehrál s University of Lyon. Zápas plný zvratů skončil 7:7 v základní části a byl to náš tým, který zvládl penaltový rozstřel. Poslední zápas proti Azerbaijan Sport Academy tým VŠE prohrál 4:7 a umístil se na konečném 6. místě.

Hodnocení trenéra Jiřího Kotába:

V konkurenci univerzit, které vychovávají profesionální sportovce a trenéry, měly ve svých soupiskách i některé juniorské či seniorské reprezentanty svých zemí si tým VŠE nevedl vůbec špatně. Na této velmi prestižní sportovní akci jsme obsadili konečné šesté místo (z osmnácti startujících týmů). VŠE vytvořil tým s velkým T. Neměli jsme sice nejlepší jednotlivce ani zkušené futsalisty (kromě kapitána Petra Hochmana), ale především tvrdou prací, nadšením všech hráčů a týmovým pojetím hry jsme dosáhli na tento pěkný výsledek, který musíme považovat za velký úspěch našeho týmu a nezbývá mi, než poděkovat všem hráčům za příkladnou reprezentaci.

Za futsalový tým VŠE děkujeme Vysoké škole ekonomické v Praze, jednotlivým fakultám a ČAUS, za to, že nás finančně podpořili. A dále děkujeme všem soupeřům, organizátorům, místním hostitelům a všem dalším, kteří se na turnaji podíleli, za tuto neopakovatelnou zkušenost a zážitky. Věřím, že kluci z našeho týmu využijí nabité zkušenosti nejen ve sportu!

Studenti FFÚ na Evropských Univerzitních hrách