Evropský projekt: jak dnes funguje?

Fakulta financí a účetnictví vás co nejsrdečněji zve na odbornou přednášku na téma Evropský projekt: jak dnes funguje?
  • Kdo: Ing. Václav Žďárek MSc., Ph.D. (ekonom v Directorate‑General for Economic and Financial Affairs, Evropská komise, Brusel)
  • Kdy: 12. prosince 2022 v době od 18.00 do 19.30 hodin.
  • Kde: RB 211
Účast nevyžaduje registraci.

Václav Žďárek (ekonom DG ECFIN, Evropská komise)

Zkušenosti s prováděním nezávislého a týmového ekonomického výzkumu, práce na projektových a ad hoc ekonomických analýzách a projektech souvisejících s politikou včetně poradenství, několikaletá pracovní zkušenost v centrálním bankovnictví. Rozsáhle prokázané dovednosti v aplikaci ekonometrických technik; prezentace pro různé typy publika (odborné nebo obecné). Absolvent magisterského studia na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze a Ph.D. v oboru ekonomie (University of Warwick).

Má rozsáhlé zkušenosti s prací s různými velkými (individuálními) soubory dat (firmy, domácnosti), komerční poskytovatelé dat (Bloomberg, Thomson Reuters Datastream, Haver), dobrá znalost ekonomického modelování a prognózování (časové řady, ekonometrie panelových dat, Bayesovské metody); pokročilé znalosti včetně programování pro hlavní statistické balíčky (EViews, MATLAB, R, RATS, Stata); LaTeX a MS Office.

Specializace: Mezinárodní finance a makroekonomie, národní účty, (makro)ekonometrie, průzkumy domácností a firem. Jazykové znalosti: plynně anglický a německý jazyk, pracovní znalost španělštiny a základy francouzštiny a ruštiny.

Evropský projekt: jak dnes funguje?