Nový Double Degree program FFÚ VŠE v Praze s Otto-Friedrich Universität v bavorském Bamberku

V pátek 14. června 2019 podepsala Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze s Otto-Friedrich Universität Bamberg novou smlouvu o Double Degree mezi studijním programem Finance and Accounting (MIFA) na straně VŠE a programy Master of Business Sciences a Master of Finance and Accounting na straně University v Bamberku. Nově vzniklý Double Degree program je unikátní zejména tím, že v oblasti financí a účetnictví, kombinuje dva jazyky. Studijní programy v Bamberku budou vyučovány v němčině a na VŠE v Praze v angličtině. Nový program bude otevřen studentům již pro akademický rok 2019/2020 a jeho absolventi získají dva tituly: Master of Science in Betriebswirtschaftslehre nebo Master of Science in Finance & Accounting z Bamberku a Ing. z VŠE v Praze.

Přesto, že není zcela obvyklé koncipovat Double Degree programy jako dvojazyčné, jsme přesvědčeni, že nově podepsaná smlouva mezi Fakultou financí a účetnictví a Universitou v Bamberku dá budoucím absolventům tohoto anglicko-německého studia unikátní možnosti uplatnění v oblasti financí a účetnictví v mezinárodních společnostech jak v České Republice, tak v Německu a ostatních německy mluvících zemích.

Ladislav Mejzlík (děkan fakulty)

Podrobnější informace naleznete na webu programu MIFA: mifa.vse.cz