Letní semestr se studentskými kluby FFÚ

Na Fakultě financí a účetnictví dlouhodobě působí tři studentské kluby – Klub přátel účetnictví a Klub daňařů, jejichž členové letos slaví 10 let existence obou spolků, a také Finanční a bankéřský klub. Studentské kluby připravují pravidelně různé akce, od odborných přednášek až po pub kvízy nebo posezení nad sklenkou dobrého vína. 🥂 Během letního semestru přinesly kluby celkem 23 akcí, z nichž některé se konaly během Inovačního týdne.

Únor ❄️

Letní semestr otevřely kluby naší fakulty společně na akci Pivo se studentskými kluby FFÚ. Klub daňařů uspořádal během února přednášku ve spolupráci s PwC na téma Zdanění příjmů z platforem OnlyFans, HeroHero, Pickey a Patreon (kam dorazilo přes 80 studentů) a již druhý workshop Cesta ke štěstí s motivačním koučem a průvodcem životním potenciálem Františkem Francírkem.

Březen 🌱

Hned první březnový večer mohli studenti vyrazit Na pivko s FinBankem, následující den pořádal Klub přátel účetnictví Účetní pubkvíz s EY, kterého se v prostorách Florentina zúčastnilo téměř 70 studentů. S tradiční akci Vyplňte si daňové přiznání s Klubem daňařů nabídl spolek pomocnou ruku všem studentům již pátý rok v řadě. Dále Klub daňařů pořádl přednášku o Umění leadershipu společně s EY, kde se studenti dozvěděli nejnovější přístupy a trendy. Odbornou interaktivní přednášku o roli sociálních sítí a marketingu v dnešním světě s názvem Jak mít úspěšnou účetní firmu aneb jen znalosti nestačí uspořádal společně s Janou Jáčovou Klub přátel účetnictví. Dále spolek nabídl další neformální akci s názvem Den zúčtování v podobě lasergame. Daň z mimořádných zisků byla tématem dalšího workshopu v rámci spolupráce Klubu daňařů a KPMG. O přednášku od partnera KPMG a viceprezidenta KDP ČR Petra Tomana a senior managerky Jany Fuksové byl mezi studenty mimořádný zájem.

Nejvíce akcí se konalo v samotném závěru měsíce v rámci Inovačního týdne. Akci s ředitelem oddělení investic AirBank Petrem Žabžou s názvem Jak obstojí aktivní investování v porovnání s pasivní správou portfolia prostřednictvím ETF?, kterou uspořádal Finanční a bankéřský klub, navštívilo téměř 100 studentů. Klub přátel účetnictví uspořádal již 7. ročník tradiční konference, tentokrát na téma Nový zákon o účetnictví. Pozvání přijali například členové poradní skupiny MFČR a také zástupci poradenských společností. V rámci panelové diskuse vystoupili Ladislav Mejzlík (FFÚ), Petr Vácha (EY), Tomáš Severa (MFČR). Akce se těšila velkého zájmu studentů, kterých přišlo téměř 150. Další akcí odbornou přednáška ve spolupráci s ČSOB připravil Finanční a bankéřský spolek o Dlouhodobých investičních trendech. Akce s názvem DANĚ, MY LOVE, kterou spolupořádal Klub daňařů společně s katedrou veřejných financí, se zúčastnilo přes 150 studentů. Pozvání na diskusi o daních a práci v tomto oboru přijali například Petra Pospíšilová (prezidentka KDP ČR), Simona Hornochová (generální ředitelka GFŘ) nebo Jana Tepperová (vedoucí katedry veřejných financí VŠE) či Petr Toman (viceprezident KDP ČR a partner KPMG). Závěr inovačního týdne se nesl v kreativním duchu na workshopu Kreativita nejen podle Walta Disneyho, který pořádal Klub daňařů.

Duben 🌷

V dubnu mohli studenti vyrazit na tradiční Pivo s daňaři. Současní i bývalí členové a příznivci z řad pedagogů FFÚ se sešli v Čítárně Unijazz, aby společně oslavili 10 let fungování Klubu přátel účetnictví a zavzpomínali na milníky studentského spolku.

Květen 🌹

Odborný workshop na téma Základy výkaznictví bank dle IFRS uspořádal Klub přátel účetnictví společně s Finančním a bankéřským klubem a EY. Tématem bankovního výkaznictví v praxi studenty provedl Jan Zedník. Následně se konal v pořadí již pátý daňařský PUB KVÍZ, který byl uspořádán společně s KPMG. Oblíbenou akcí je i tradiční Filmový večer s KPÚ, tentokrát s filmem Catch Me If You Can. V závěru května uspořádal FinBank neformální posezení s vedením FFÚ k nové podobě státnic.

Červen 🌞

Na pivo s KVF vyrazili daňaři společně s katedrou veřejných financí do Riegrovyých sadů, aby se rozloučili s akademickým rokem. Zakončení semestru s Klubem přátel účetnictví při příjemném odpoledni na Pozkouškové grilovačce, je rovněž milou tradicí všech studentů FFÚ.

Co nás čeká dál? 🔜

Letní prázdniny (stejně jako zkouškové období) jsou tradičním volnem v běhu různých akcí. Studentské kluby připravují nové zajímavé přednášky a zábavné neformální akce. Společně se těšíme na akce zimního semestru a na nově příchozí studenty!

Podívejte se do galerie!