Na FFÚ proběhly dvě konference na téma ESG

Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze věnuje velkou pozornost oblasti udržitelnosti, jejímu vykazování a ověřování. V průběhu první poloviny června se tak konaly na FFÚ dvě akce zabývající se touto oblastí:

1. 6. 2023 Komora auditorů ČR uspořádala ve spolupráci s FFÚ VŠE konferenci „Jste připraveni na ESG?„, která byla určena zejména pro auditory, daňové poradce, certifikované účetní a další odborníky z firem, kteří se zajímají o problematiku nefinančního vykazování udržitelnosti v souladu s právem EU.

Úvodní slovo pronesl proděkan FFÚ VŠE a prezident Komory auditorů ČR Ladislav Mejzlík a jako hlavní řečníci vystoupili:
  1. Petra Jirková Bočáková (PwC)
  2. Ladislav Mejzlík (Komora auditorů ČR a FFÚ VŠE)
  3. Stanislav Kouba (Ministerstvo financí)
  4. Vita Ramanauskaité (Accountancy Europe)
  5. Denisa Pozníčková (Komerční banka)
  6. Milan Kubíček (Vitesco Technologies)
  7. Klára Šípová (Colt CZ Group SE)
  8. Jiří Došlý (Dopravní podnik Praha)
16. 6. 2023 Institut udržitelných financí FFÚ VŠE uspořádal 1. ESG Summit Fakulty financí a účetnictví VŠE s podtitulem „ESG výzvy pro český finanční trh„.

Úvodní slovo pronesl děkan FFÚ VŠE prof. Ing. Petr Musílek, Ph.D a jako hlavní řečníci vystoupili:
  1. Prof. Ing. Jan Frait, Ph.D., viceguvernér České národní banky, s prezentací „Výzvy ESG pro české bankovnictví z pohledu regulatorního orgánu“
  2. Ing. Jan Juchelka, generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky, Prezident ČBA, s prezentací „Výzvy ESG z pohledu bankéře“
  3. Prof. PhDr. Petr Teplý, Ph.D., výkonný ředitel IUF, s prezentací „Výzvy ESG pro české bankovnictví z pohledu akademika“
  4. Petra Jirková Bočáková, MSc., FCCA, director PwC, s prezentací „ESG nefinanční reporting“
  5. Mgr. Jan Škrabka, M.A., M.Sc., M.Sc., poradce ministra financí, s prezentací „Výzvy ESG pro český finanční trh z pohledu ministerstva financí“
  6. Ing. David Slánský, Ph.D., LL.M., MBA, partner KPMG Česká republika, s prezentací „Pozitivní efekt ESG do výsledků banky“.

Na FFÚ proběhly dvě konference na téma ESG