Zahájení AR pro studenty 1. ročníku

15. září
2023

V pátek se ve Vencovského aule uskutečnilo slavnostní Zahájení akademického roku děkanem FFÚ prof. Petrem Musílkem, během kterého popřál novým studentům bakalářského studia úspěšný začátek vysokoškolského vzdělávání a dodal jim motivaci ke zvládnutí prvních semestrů.

Na slavnostní zahájení přímo navazoval Úvod do studia, během nějž proděkan pro studium doc. Leoš Vítek studenty seznámil se základními prvky bakalářského studia a zdůraznil klíčové aspekty plánování studijní cesty. Asistent proděkana Jan Borovička a studentská tajemnice Tereza Jiříková dále nové spolužáky seznámili blíže se systémem InSIS (čímž navázali na letní online setkání k rozvrhům) a studentským životem na fakultě.

Během odpoledne studenti poznali  zástupce spolugarantujících kateder svých studijních programů a mohli se seznámit se spolužáky ze stejného studijního programu. V závěru programu představili zástupci studentských spolků své kluby a nadcházející akce.

Akce byla neformálně zakončena posezením v Riegrových sadech, odkud si prváci odnáší nová přátelství na celé studium.

Zahájení AR pro studenty 1. ročníku