Zimní semestr se studentskými kluby

Na Fakultě financí a účetnictví dlouhodobě působí tři studentské klubyKlub přátel účetnictví a Klub daňařů, jejichž členové letos oslaví 🔟 let existence obou spolků, a také Finanční a bankéřský klub, který za poslední rok doznal velkých změn. Studentské kluby připravují pravidelně různé akce, od odborných přednášek až po pub kvízy a posezení nad sklenkou dobrého vína. 🎓🥂 Skutečně je o co stát, během zimního semestru přinesly kluby celkem 13 akcí, z nichž některé se konaly během Inovačního týdne.

Září ☀️

Semestr jako tradičně zahájila akce Daňaři daňařům (tentokrát již popáté), během které se noví studenti programu Zdanění a daňová politika dozví vše potřebné pro začátek studia od členů Klubu daňařů. Studentské kluby se také představily studentům prvního ročníku na fakultní akci projektu FFÚ Guides: InSIS 2.0 – Jak na první semestr.

Říjen 🍁

Druhý měsíc zimního semestru byl již na akce výrazně bohatší. Konaly se také dvě fakultní akce, a to sice Bowling pro prváky (5. října) a Bowling pro zkušené (12. října). Tam zavítali kromě členů klubů také zástupci vedení fakulty v čele s panem děkanem prof. Musílkem.
Klub daňařů uspořádal během října tradiční Pivo s daňaři, inspirativní setkání Cesta ke štěstí s Františkem Francírkem a čtvrtý Pub kvíz (tentokráte ve spolupráci s EY). V závěru měsíce se konaly dvě odborné akce Zkoušky daňového poradce a jak na ně (Klub daňařů ve spolupráci s KPMG) a O pojišťovnictví a o životě s Martinem Divišem, kterou připravil Finanční a bankéřský klub.

Listopad 🍂

První listopadový týden se nesl s názvem Inovační. Klub přátel účetnictví během něj uspořádal akce Impairment finančních nástrojů, o složité problematice IFRS 9 modelu a Peníze a inflace, panelovou diskusi, které se zúčastnilo více než 200 lidí a stala se tak nejúspěšnější akcí tohoto semestru. Klub daňařů uspořádal tradiční akci pro všechny daňaře – Svatomartinské víno. Měsíc listopad zakončil opět Klub přátel účetnictví s Účetním beerpongem.

Prosinec ☃️

V předvánočním měsíci a v posledních týdnech semestru se konaly ještě tři neformální akce. Náborové pivo s daňaři pro všechny, kteří se zajímají o vstup do Klubu daňařů, tradiční Vánoční pivko s KPÚ, pořádané Klubem přátel účetnictví a Virtuální večer s FinBankem, který připravil Finanční a bankéřský klub.

Co nás čeká dál? 🔜

Zkouškové období je tradičním „svátkem“ v běhu různých akcí, studentské kluby připravují nové zajímavé přednášky, a ještě zábavnější neformální akce. Společně se těšíme na akce letního semestru.

Podívejte se do galerie!